LOADING
PREV
NEXT
http://powerservice.cz/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/585895879517man.jpg
http://powerservice.cz/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/458959business1.jpg
http://powerservice.cz/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/466759engineers.jpg
http://powerservice.cz/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/638202support.jpg
http://powerservice.cz/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/725093formation.jpg
http://powerservice.cz/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/681825support4.jpg

NABÍZÍME

  • Energetický audit
  • Průkaz ENB, NKN
  • IPPC
  • Územní energetické koncep…
  • Energetické poradenství
  • Ostatní činnosti

Energetický audit

Energetický audit je specifickou činností, při které se jednak analyzuje dosavadní stav energetického hospodářství daného objektu či zařízení, s následným vyhodnocením stavu a návrhem opatření pro dosažení úspor

Více informací

Průkaz ENB, NKN

Průkaz energetické náročnosti budovy (ENB) a Národní kalkulační nástroj (NKN)

Více informací

IPPC

Integrovaná prevence a omezování znečištění

Více informací

Územní energetické koncepce

Výchozím strategickým dokumentem v oblasti energetiky i životního prostředí je územní energetická koncepce, která definuje cíle, opatření a nástroje pro hospodárné nakládání s energií v daném území.

Více informací

Energetické poradenství

V oblasti energetického poradenství byla firma Power Service do roku 2002 součástí sítě EKIS České energetické agentury.

Více informací

Ostatní činnosti

Dalšími činnostmi jsou územní energetické koncepce a programy snižování emisí a imisí, ochrana klimatu, energetická politika a legislativa, udržitelná výstavba, financování projektů, studie proveditelnosti.

Více informací
Právě jste zde: Home
Pondělí, 16 Pro 2019

Proč si vybrat zrovna nás..

Proč si vybrat zrovna nás..

Dlouholetá zkušenost v oblasti energetického auditu je zárukou rychlého a kvalitního výsledku, který Vám přinese profit a jistotu, že právě...

Více info...

Nabízíme spolupráci

Nabízíme spolupráci

Nabízíme spolupráci fundovaným osobám při hledání zakázek v oblasti našich aktivit. Pokud máte v dané oblasti zkušenosti a chcete s...

Více info...

Naši partneři

Naši partneři

Našimi partnery jsou obce, školy, výrobní závody, státní instituce, společenství vlastníků i soukromé osoby, které mají povinnost obstarat si energetické...

Více info...

Zvýhodněné úvěry Jessica na rekonstrukci bytových domů

Email Tisk PDF

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) zahájil příjem žádostí o zvýhodněné úvěry na modernizace bytových domů z programu JESSICA. Informovala o tom mluvčí fondu Jana Marešová. Žádosti lze podat na většině poboček Komerční banky

O startu programu Jessica se mluvilo už loni na jaře s tím, že příjem žádostí měl začít na podzim. Podle náměstka ministra pro místní rozvoj pověřeného řízením SFRB Miroslava Kalouse byla příprava programu administrativně náročná, a proto příjem žádostí začal až letos. Proces zbrzdil také výběr spolupracující banky, to se státnímu fondu podařilo až napodruhé. "Hlavní výhody programu Jessica jsou velmi nízká úroková sazba a její fixace po celou dobu splácení. KB tak bude poskytovat úvěry z programu Jessica již od 0,71 procenta za rok na dobu deseti let," uvedla Marešová. Doplnila, že úvěr je bez veškerých běžných poplatků za správu a poskytnutí. "I přes fixní úrok po celou dobu trvání splácení má klient možnost provádět mimořádné splátky bez jakýchkoliv poplatků," dodala.

Účelový úvěr pokryje až 90 procent modernizace, zbylých deset procent bude spoluúčast žadatele. Větší žadatelé budou moci získat jen 75 procent uznatelných nákladů. Maximální výše úvěru pro jeden projekt je 50 milionů korun, jeden příjemce může získat úvěry za maximálně 120 milionů korun. Pro pilotní fázi má SFRB z evropských fondů připraveno 600 milionů korun. Tyto peníze musí být vyčerpány do konce roku 2015.

Peníze z Integrovaného operačního programu mohou prostřednictvím programu Jessica (Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas) využít na obnovu bytových domů všichni vlastníci, jejichž nemovitost leží ve městě se schváleným Integrovaným plánem rozvoje měst. Těchto měst je v ČR 41. Na zvýhodněné úvěry dosáhnou jak fyzické osoby, tak například obce, společenství vlastníků jednotek či bytová družstva.

SFRB má na podporu bydlení pro letošní rok vyčleněno až 1,32 miliardy korun. Tyto peníze poskytne prostřednictvím nízkoúročených dlouhodobých úvěrů hlavně na rekonstrukce panelových domů a výstavbu nájemních bytů.

Zdroj: ČTK

Nová zelená úsporám: stát dá další dvě miliardy

Email Tisk PDF

Celkovou renovací rodinného domu sníží jeho majitelé nejen náklady na provoz budovy, ale díky příspěvku od státu mají možnost ušetřit i značnou část investice. Na program Nová zelená úsporám 2013 byla letos vyčleněna jedna miliarda korun.

Z této částky je sice žadatelům k dispozici posledních asi 40 milionů, vlastníci rodinných domů však budou moci žádat o podporu i v navazujícím programu, který startuje v lednu. Na něj bude mít ministerstvo životního prostředí v roce 2014 nejméně dvě miliardy korun z příjmů z prodeje emisních povolenek.

O dotace je zájem. Zpracovatelé posudků se ale obávají, aby v druhé vlně dotačního programu, která startuje v lednu, nebyly pozměněny podmínky. Projekty žadatelů by pak totiž nemusely splnit dotační kritéria. „Bohužel, dosud nebyly uveřejněny přesné podmínky nové výzvy," řekl Petr Kotek, jednatel společnosti EnergySim.

Ministerstvo však ujišťuje, že k zásadním úpravám nedojde. "Podmínky nového programu budou obsahovat pouze drobné procesní a administrativí úpravy," řekla mluvčí resortu Martina Neckářová.

Půl miliardy korun na renovace rodinných domů

V těchto dnech dobíhá program, který bude ukončen po vyčerpání jedné miliardy nebo nejpozději 20. prosince. Podpora je rozdělena do oblastí A až E a vedle celkové renovace rodinného domu či výstavby domu s velmi nízkou energetickou náročností mají nárok na příspěvek i lidé, kteří si instalují na střeše domu solární kolektory, mění kotel za ekologický nebo si pořídí větrací systém se zpětným získáváním odpadního tepla.

„Co do objemu finančních prostředků bylo nejvíc žádostí pro oblast A - snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů,“ řekla Neckářová. Na renovace rodinných domů mají lidé od státu dostat v dobíhající vlně podpory více než půl miliardy korun. Na podporu novostaveb v pasivním energetickém standardu (oblast B) by pak mělo jít bezmála 200 milionů korun (viz tabulku, stav k 29.11. 2013).

Nová zelená úsporám

Nová zelená úsporám pomáhá i firmám a podnikatelům ze stavebnictví. Získají zakázky, což se příznivě promítá i do zaměstnanosti. V samotných zakázkách na stavební práce se však program projeví výrazněji až v příštím roce.

Oproti původní Zelené úsporám (v letech 2009 a 2010) letos ani v příštím roce nemohou o dotace žádat majitelé bytových domů. To je podle největších správců bytových domů v zemi škoda. „Náš největší dům má 300 bytů, to už je velká zakázka, která by pomohla i stavebnictví,“ říká Oldřich Sova, předseda představenstva pražského bytového družstva SBD Pokrok.

V Česku prošla kompletní renovací jen zhruba polovina paneláků a necelá čtvrtina cihlových bytových domů. U rodinných domů je to ještě mnohem méně. Vyplývá to z průzkumu, který aliance Šance pro budovy zpracovává pro ministerstvo průmyslu. 

 

zdroj : ihned

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Rychlý kontakt

Pro jakékoliv informace nás prosím kontaktujte:

Ing. Antonín Kottnauer - Power Service
Liberec, Czech rep.

                                                                                                                                                                                                               Tel.: +420 602 434 103
        +420 725 943 030
 kottnauer@powerservice.cz

  • odkazy
  • reference
  • certifikáty

Užitečné odkazy

Přehled užitečných odkazů v oblasti energetiky a životního prostředí

CELÝ ČLÁNEK

Reference

Referenční přehled obsahuje zakázky, které byly Power Service Liberec zpracovány, event. pro potřeby státních zadání rozpracovány od roku 1995, včetně vlastních energetických auditů, uvedených samostatně. Energetické audity Seznam zahrnující řadu auditů, posudků a průkazů v rámci žádostí o finanční podporu jak pro ČEA, tak pro SFŽP. Koncepční a projekční práce Reference v oblasti koncepčních a projekčních prací. Realizační práce Reference v oblasti realizačních prací.

CELÝ ČLÁNEK

Certifikáty

Přehled námi získaných certifikátů:

CELÝ ČLÁNEK

Mám zájem o informacezašlete nám kontaktní údaje a my se Vám ozveme

Jméno prvního měsíce v roce ( malými písmeny )
 
4